Salı , Kasım 12 2019
Anasayfa / Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

Bir grup genç, yaşadığı kentte, ülkede ve hatta dünyada sorunlar olduğunu keşfeder. Bu sorunların en başında insanların birbirine tahammül edemediğini, eleştirinin yapılamadığı, yapılan eleştirilerinde kısır çerçevede kaldığını, siyasi, ideolojik, etnik dini ya da mezhepsel ayrışma olduğunu görür. Bu yüzden, bir iyilik hareketi başlatmaya karar verir.

Fakat bu hareketin bir gençllik hülyası olduğuna yönelik sıkı telkin ve eleştiriler gelir. Buna rağmen büyük ekonomik zorluklarla bir dernek merkezi oluştururarak tüzük hazırlanır ve legal bir sivil toplum kuruluşu haline gelinir.

Bu saatten sonra üyelerinin dini, ideolojik ya da siyasi görüşlerine bakılmaksızın farklı bakış açılarına sahip bireylerin zenginlik yaratacağı düsturuyla hareket eder. Evrensel değerler çerçevesinde, otak akıl ile karar alınabileceğini benimser ve iyilik hareketine girişir. Bu yolda kendi ilkelerini oluşturur.

Genç oluşum, bir fikir ve bu fikre bağlı bir harekettir. Fikrimiz, öncelikle iyi bir insan olmaya çalışmaktır. Buradan hareketle, derneğimiz toplum için yararlı olduğunu düşündüğü işler yapar. Bunu yaparken evrensel değerleri baz alma, bireysel farklılıklara saygı gösterme ve tüm görüşlere saygı duyma ilkelerini benimser. Sivil Toplum Kuruluşlarının demokratik sistemin en önemli unsuru olduğunu savunur.

Genç Oluşum, “Fikirler ayrılık değil, zenginliktir.” düsturuyla birlikte, eleştirmeyi ve eleştirirken gerçekleştirmeyi yol edinir. Toplumu gelişirme misonu çerçevesinde mutlaka bireysel gelişimin önemini ve gerekliliğini savunur. Bütün bu amaçlar ve ilkeler doğrultusunda, sosyal, kültürel, eğitsel ve sportif alanlarda faaliyetler yapamayı görev bilir. Bu hedefleri yol bilen herkese gönül bağı ile bağlanır.